Mentoring pro ředitele škol

Tento druh podpory se již naštěstí v našich školách zabydlel, a tak je běžné, že začínajícím nebo novým pedagogům je poskytován. Co běžné ale ještě není, je uplatňování mentoringu začínajícím ředitelům. A tak s nástupem do pozice komunální političky Prahy 5, kdy jsem sama ještě vykonávala funkci ředitelky školy, jsem tuto podporu směrem k ředitelům iniciovala. Na tuto výzvu ředitelé velmi kladně reagovali, a tak jsme mentoring pro začínající ředitele v roce 2019 spustili. V tomto období byl třikrát využit, a tak po roce můžeme konstatovat, zda tento nástroj má v práci nových ředitelů svoje místo a jak je vnímám zřizovatelem, ale především samotnými řediteli.

Mentoring pro ředitele škol
Mgr.
Renáta
Zajíčková
starostka MČ Praha 5
Zavedení mentoringu předcházelo projednání s řediteli v rámci poradního sboru, tzv. kolegia, který jsem si ihned po nástupu do funkce vytvořila a se kterým se pravidelně scházím. K rozhodnutí zavést mentoring i pro ředitele došlo po krátké diskuzi s jednoznačným závěrem – tento druh podpory bude velmi užitečný a přínosný.