Hrajeme si za rouškou

Datum: Autor/autoři: Laděna Hejzlarová , Dana Haškovcová Rubrika: Inovace a inspirace

Úvodní slovo paní ředitelky Ilony Hulínové: „Jako ředitelka jsem o odborné úrovni celého týmu naší mateřské školy nikdy nepochybovala. A v březnu po uzavření školky mě k tomu napadla modifikace jednoho českého přísloví: ,V nouzi poznáš učitelku.‘ ,Koronavirový‘ projekt oranžové třídy v sobě spojil pedagogický, lidský, týmový i technický přístup učitelek. Vznikla tvůrčí whatsappová komunikace skoro celé třídy. Kolegyně začlenily všechny oblasti školního vzdělávacího programu, postaraly se o pokračování komplexního rozvoje dětí a využily potenciál rodičů. Flexibilně a kreativně vymyslely smysluplné pokračování třídního vzdělávacího programu na dálku. Využily možností současných mobilních telefonů a dalších druhů informačních technologií. Zapojily děti i celé rodiny, denně vymýšlely, připravovaly, posílaly a vyhodnocovaly. Jistě si dovedete představit skupinu skoro 28 lidí v mobilní aplikaci! Ale o tom už vám napíší paní učitelky samy…“