Co potřebuje rodič dítěte nastupujícího do MŠ

Ať už bude v květnu pandemická situace jakákoliv, zápis dětí do MŠ bezpochyby proběhne. Je tak možné počítat s tím, že nejpozději na přelomu září a října se na Linku pro rodinu a školu 116 000 ozvou rodiče nastoupivších dětí s prosbou o radu, jak dál jednat s mateřskou školou, protože „takhle už to dál nejde“. Samozřejmě, některým potížím se ani při nejlepší vůli nelze vyhnout. V tomto článku se ovšem zaměříme na ty, kterým se vyhnout lze. Alespoň to ukazují příběhy volajících na Linku 116 000.1)

1. Rodič MÁ obavy, neboť často POPRVÉ svěřuje to nejcennější, co má, někomu zvnějšku a CHCE uvěřit, že o jeho dítě bude dobře postaráno
Velmi výstižně to popsala jedna z maminek, která byla velmi příjemně šokována pozorností a péčí, které se dostalo nejen jejímu dítěti, ale i jí samotné. Zmiňovala mj. toto:
*
Již při zápisu viděla enormní snahu učitelek si zapamatovat jak jméno dítěte (včetně tvaru, na které slyší a které má rádo), tak je