Aby se z úklidu dětského pokoje či školní herny nestávala válka mezi dospělým a dítětem

Datum: Autor/autoři: Veronika Valová Rubrika: Inovace a inspirace ze škol

Jako pedagog mateřské školy určitý čas trávíte tím, že s dětmi uklízíte místo, kde si hrají. A někdy se vám může zdát, že právě tato aktivita je pro vás černým odběrem energie. A možná také znáte dny, kdy pořád dokola dětem připomínáte, aby si uklidily rozházené maňásky v divadélku. A je vám povědomá situace, kdy děti asi právě přišly o sluch, když je vyzýváte k úklidu stolečků před svačinou. Jestli tyto a podobné momenty znáte a občas přemýšlíte o tom, jak to zkusit jinak a efektivněji, dočtěte tento článek do konce.