Společně s rodiči se to lépe táhne

Datum: Autor/autoři: Dipl.-Pol. Bára Procházková Rubrika: Metodická činnost

S příchodem do mateřské školy vstupují děti z výhradně domácího prostředí do nového prostoru s určitým řádem a pravidly. Nezřídka se stává, že rodič dítě nepoznává, když ho vidí se chovat v kolektivu. Naopak to ale platí stejně. Učitelé, kteří v mateřských školách praktikují metodu Dobrý začátek, se setkávají s tím, že nepoznávají děti, když si je převezmou a začnou s nimi komunikovat rodiče. V nové metodice Kurikulum Dobrý začátek, kterou vydala nezisková organizace Schola empirica, je proto připojeno i osm vzorů dopisů rodičům, aby se zlepšila spolupráce mezi nimi a pedagogy.