Sebedeterminační teorie ve školní praxi

Datum: Autor/autoři: Libor Komárek Rubrika: Odborná sdělení

Snem (nejen) každého učitele a poradce je mít před sebou motivované žáky nebo klienty, které stačí směrovat a doprovázet na jejich cestě za (sebe)poznáním a životními volbami. V takové představě naše podpora vede ke studentově vyšší životní spokojenosti. Jakým způsobem ale podobný sen převést do praxe? Můžeme mít na motivaci studenta skutečně takový vliv? Jakou roli hraje učitel nebo poradce? Teorii i návod může poskytnout sebedeterminační teorie, kterou vám postupně představíme v několika následujících článcích.