Rozsah práce speciálního pedagoga

Datum: Autor/autoři: PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D. Rubrika: Poradna

Jsme příspěvkovou organizací zřízenou státem, která vykonává činnost základní školy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a činnost speciálně pedagogického centra. K pedagogickým pracovníkům speciálně pedagogického centra patří i speciální pedagog – logoped. Chceme se speciálním pedagogem – logopedem uzavřít pracovní smlouvu na úvazek 1,00 (40 hodin týdně). Jaký má být týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti speciálního pedagoga? Je nutné tento rozsah sjednat ve smlouvě? Za jakých podmínek je možné týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti měnit? Za jakých podmínek by speciální pedagog konal „přespočetné“ hodiny nebo přesčasovou práci?