Putování klokánka Jumpíka

Datum: Autor/autoři: PhDr. Kamila Balharová Rubrika: Knižní tip

Kniha Putování klokánka Jumpíka, kterou k vydání připravuje nakladatelství Wolters Kluwer, je určena mladším dětem – na 1. stupni ZŠ. Záměrem knihy je rozvíjet čtenářskou gramotnost nejen u žáků s obtížemi ve čtení, ale i těch, kteří při čtení rádi plní různé zajímavé úkoly. Čtenářskou gramotnost rozvíjí prostřednictvím třech kroků – předvídání pokračování textu pomocí ilustrací, odpovídání na otázky a následně i jejich tvoření. Vyhledávání slov, která do textu nepatří, pak procvičí porozumění konkrétní větě, nejen celému textu.