Pravidla pro hodnocení žáků maturitního ročníku

Datum: Autor/autoři: PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D. Rubrika: Poradna

Žáci 4. ročníku, kteří chtějí skládat maturitní zkoušku z matematiky, musejí, kromě jiného, absolvovat cca tři didaktické testy (adekvátní maturitním) a splnit je na určitý počet bodů. Pokud se jim to nepodaří, jsou údajně klasifikováni nedostatečnou nebo jsou neklasifikováni. Toto ustanovení má škola v pravidlech pro hodnocení. Já se domnívám, že takto postupovat nelze, neboť by část žáků (ti, kteří chtějí maturovat z matematiky) měla jiné podmínky než ostatní.