Ochránce - ve škole každý někdy potřebuje zastání

Existuje cesta, jak do debaty o vzdělávání zapojit i tu část veřejnosti, která se o něj nezajímá? Existuje cesta, jak vysvětlit těm, kteří kauzy spojené se školstvím prostřednictvím médií sledují, že jejich podstata je často složitější, než se jeví? Existuje způsob, jak rodičům předvést, v čem je práce učitelky tak komplikovaná a riziková a co všechno se ve školním mikrosvětě může stát? Existuje způsob, jak veřejnosti, včetně té pedagogické, zprostředkovat, co ve škole zažívají žáci? Odpověď? Ano, řešením je příběh a dramatický seriál vysílaný v televizi.

Desetidílná
minisérie Ochránce
1)

v hlavní roli s Lukášem Vaculíkem, kterou od 5. září vysílá v neděli večer Česká televize, je pokusem o všechno to, co je ve výčtu výše uvedeno. Z tohoto zadání se odvíjí i formální podoba série: každý díl řeší jinou kauzu, jejíž předobraz se odehrál