Naše škola a inkluze

Datum: Autor/autoři: Mgr. Daniela Sejpalová Rubrika: Představujeme

FZŠ a MŠ Barrandov II je velkou sídlištní školou. V současné době ji navštěvuje zhruba 900 žáků. Naše škola má dlouholetou zkušenost se začleňováním žáků se speciálními potřebami. Již koncem 90. let díky bezbariérovému vstupu do budovy navštěvovalo školu několik žáků s tělesným postižením. Škola již v této době využívala pomoc „asistentů“. Tuto činnost vykonávali vojáci v civilní službě. Pomoc asistentů byla velmi dobře hodnocena jak ze strany rodičů a žáků, tak ze strany učitelů.