Nadaní žáci v krčínské škole mají podporu

Péče o nadané žáky ve škole není žádnou novinkou. Naše škola se tímto problémem intenzivně zabývá a naším cílem je především děti s nadáním odhalit a věnovat jim náležitou péči. V letošním roce bylo nabídnuto rodičům žáků 1.–6. tříd testování schopností asociativního učení a deduktivního usuzování. Systém Invenio vyvinuli odborníci z katedry psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Slouží primárně k identifikaci mimořádně nadaných žáků, ale lze získat a použít i informace o výsledcích žáků, kteří byli v testování méně úspěšní, a dále s nimi pracovat. Testováním v naší škole prošlo celkem 150 žáků. Výsledky obdrželi rodiče testovaných dětí, fakulta poskytla škole seznam žáků, u kterých byly výsledky nadprůměrné.

Nadaní žáci v krčínské škole mají podporu
Mgr.