Intelektové nadání bývá často danajským darem

Encyklopedické znalosti. Bohatá slovní zásoba. Originální nápady. Nekonformní názory a postoje. Mentálně dál než jejich vrstevníci, mezi které proto často nezapadnou. Často méně sociálně obratné, tudíž bez kamarádů. Nesmírně chytré, ale divné. Vysoce různorodé, ale jedno mají společné. Nadprůměrné nebo mimořádné IQ. To je jen malý kousek světa mimořádně intelektově nadaných dětí. Dětí, které myslí jinak!

Intelektové nadání bývá často danajským darem
Simona
Kopo
S nadanými dětmi se potkáváš takřka každodenně posledních pět let. V čem jsou tedy jiné?
Jsou kreativní. Úkoly řeší jinak, originálně. Často řešení mají víc, jejich myšlení je tzv. divergentní – tedy kromě standardního řešení přicházejí i s dalšími, neočekávanými a umějí je obhájit. Často cítí zodpovědnost za svět kolem nás. Jsou mentálně dál než jejich vr