Bubny do škol

Když máte sen, může se zrodit skvělý projekt – pokud však máte také dostatek odvahy, vytrvalosti, kreativity, píle a samozřejmě pokory. Přesně to vše je nezbytné, abyste uspěli s programem, který je primárně určený dětem. Dokážete si představit, že žáci a pedagogové za podpory zkušeného lektora vytvoří hudební orchestr během jedné jediné hodiny? Přesně takový projekt se podařilo vytvořit všestrannému hudebníkovi Tokhimu, který vyučuje hru na perkuse a improvizaci, skládá, píše texty, působí jako DrumCircle facilitátor (koordinátor skupinového bubnování – pozn. red.), pořádá workshopy nejen pro firmy, ale i pro školy a nově také pro seniory. Realizoval teambuildingy pro firmy z celého světa a svou první velkou tour nejel s nikým jiným než s Karlem Gottem. Netrvalo dlouho a po této mimořádné zkušenosti založil bubenický orchestr Groove Army, fungující na principech slavných a světových samba kapel z brazilského Ria de Janeira.

Bubny do škol
Lenka
Žáčková
novinářka a poradce v neziskovém sektoru
Mohl byste nám stručně přiblížit projekt „Bubny do škol“?
Cílem projektu v žádném případě není vyučovat děti hudební výchově, ale primárně jde o posilování sociálních vztahů. DrumCircle je in