Bezpečí a jistota je nejdůležitější

Vydáno: 6 minut čtení

Několik let jsem měl možnost vysokoškolským studentům se stanovenými speciálními vzdělávacími potřebami provádět tzv. funkční diagnostiku, která měla sloužit výlučně k úpravám podmínek dalšího studia. Nejdřív mě mile překvapilo, posléze už jsem si rád zvykl, že kromě prodloužení časového limitu studenti vlastně žádné velké modifikace (dříve úlevy) nepožadovali a ani nechtěli. A to ještě velmi často dodávali (měli už zkušenosti ze středoškolského studia a z maturity), že prakticky ani ten čas navíc asi nevyužijí. Tito studenti se mi jevili rozumnější než formuláře k maturitě, ve kterých byly zpravidla zaškrtnuty úplně všechny modifikace. Tím se v mých očích trochu míjely smyslem. Nicméně s tímto časovým „polštářem“ se cítili bezpečněji.

Bezpečí a jistota je nejdůležitější
Ph.
Dr.
Václav