Zúčtování odměny DPP

Mgr.
David
Borovec

Je možné uzavřít DPP tak, že odměna bude zúčtovávána měsíčně na základě předložené evidence pracovní doby, ale výplata čisté mzdy bude provedena např. 1x za 4 měsíce? Nebo musím při podmínce výplaty 1x za 4 měsíce také mzdu zaúčtovat 1x za všechna 4 období dohromady?
SOUVISEJÍCÍ PŘEDPISY:

zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění p. p.
Vzhledem k tomu, že se u dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr (dohody o provedení práce / / dohody o pracovní činnosti) neuplatní mj. ustanovení zákoníku práce upravující odměňování u pracovního poměru s výjimkou minimální mzdy, ze zákona přímo vyplývá právo zaměstnavatele a zaměstnance si v dohodě sjednat nejen
výši odměny
z dohody, ale také
podmínky jejího poskytování.
Můžete se dohodnout se zaměstnancem na tom, že vám každý měsíc předloží evidenci odpracovaných hodin, ale že mu za vykonanou práci zaplatíte až za delší období, tj. například za 4 měsíce – tedy, že odměna zaměstnanci náleží vždy po 4 odpracovaných měsících s tím, že je splatná například do 15 dnů po skončení daného období (například za práci v období od 1. 6. do 30. 9. 2013 by byla zaměstnanci při shora uvedené formulaci vyplacena odměna nejpozději do 15. 10. 2013).
Pokud by se jednalo o dohodu o provedení práce uzavíranou právě na období 4 měsíců, pak bych doporučil formulovat nárok na odměnu tak, že přísluší po vykonání celé práce a uplynutí doby, na kterou byla dohoda sjednána.