Změny v poskytování pedagogické intervence a pracovněprávní dopady

Datum: Autor/autoři: PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D. Rubrika: Legislativa

Cílem článku je popsat změnu pravidel, podle kterých se poskytuje podpůrné opatření „pedagogická intervence“, a na ně navazující pracovněprávní vztahy. Informace přímo související s poskytováním podpůrného opatření „pedagogická intervence“ jsou určeny všem základní a středním školám, školním družinám nebo školním klubům. Komentář pracovněprávních důsledků souvisejících s týdenním rozsahem přímé pedagogické činnosti je adresován pouze veřejným školám nebo školským zařízením (tj. zřízeným MŠMT, krajem, obcí nebo svazkem obcí)