Zevnitř ven, ne naopak

S přicházející chladnější částí roku o sobě znovu silněji dává vědět koronavir. Na některých lidech v mém okolí vidím obavy, nejistotu a určitou udolanost z toho, že už to všechno trvá příliš dlouho. Postoj k očkování, k epidemiologickým opatřením a omezením, ke zvýhodňování očkovaných či naopak diskriminaci neočkovaných, to všechno jsou témata, která na nás doléhají, zaměstnávají nás a – co je horší – rozdělují nás, zraňují a vnášejí mezi nás neklid.
Zevnitř ven, ne naopak
Mgr.
Marie
Gottfriedová
Ředitelka ZŠ Trmice
Už nějakou dobu o koronaviru přemýšlím jinak. A zdá se mi, že je to takový druh úvah a myšlenek, které by nás na rozdíl od těch výše uvedených mohly spojovat a inspirovat. Pár vám jich nabídnu, třeba vám zachutnají.
Hned na začátek přijde těžký kalibr. Koronavir nevnímám jako nepřítele, ale jako dar. A ptám se: Co nám přináší? Jaké je jeho poselství? K čemu nás může d