Zájmové vzdělávání je klíčovou součástí vzdělávacího procesu

Datum: Autor/autoři: PhDr. Ondřej Andrys, MAE Rubrika: Informace ČŠI

Je všeobecně známo, že vzdělávání se nemusí odehrávat pouze v rámci vyučovacích hodin, ale kdykoli a kdekoli. Ve škole, ve školní družině či školním klubu, na zahradě, v lese nebo třeba před monitorem počítače. Propojování formálního vzdělávání ve škole s dalšími formami vzdělávání, s významnou rolí vzdělávání zájmového, je velkým tématem i v současnosti. Zůstaneme-li v prostředí školních družin a školních klubů, musíme konstatovat, že zdaleka nemá jít a nejde o nějaké hlídání mladších či starších žáků v době, kdy nemají vyučování a nemohou z různých důvodů ještě odejít domů. Jde o regulérní vzdělávací a výchovný proces, přičemž platí, že vychovatelé mohou udělat mnoho proto, aby čas strávený ve škole byl pro žáky přínosem.