Zahájení českého Zlatého Ámose připomíná Světový den učitelů

Datum: Autor/autoři: Ladislav Hrzal Rubrika: Představujeme

V sobotu 5. října 2019 startuje 27. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos a pátý říjnový den je zároveň od roku 1994 Světovým dnem učitelů. Zlatý Ámos je o pár let starší než tento svátek. První ročníky jsme začínali vždy 1. října. Ale od roku 1994 jsme start nového ročníku záměrně přesunuli na Světový den učitelů. Takže Zlatý Ámos spojuje dva učitelské svátky, světový a český, protože 28. března vyhlašujeme výsledky ankety.