Vzdělávání zaměřené na žáka a výuka v roce 2020

Datum: Autor/autoři: RNDr. Jitka Kunčarová Rubrika: Vzdělávání

Jedním ze tří cílů Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020, která vznikla na návrh MŠMT, je otevřít vzdělávání novým metodám a způsobům učení prostřednictvím digitálních technologií. Zkušenosti učitelů z posledních měsíců školního roku 2019/2020 v době zavření škol potvrzují, že zatím jen v náznacích a velmi pozvolna směřují učitelé k postupnému naplnění uvedeného cíle. Rozhovory s desítkami učitelů potvrzují, že s plánováním výuky a učením žáků prostřednictvím technologií mají učitelé málo zkušeností a plánování je pro ně velmi komplikované.