Vzdělávání v době pandemie a nejčastější stížnosti v praxi ombudsmana

Datum: Autor/autoři: Mgr. Bc. Lucie Obrovská, Ph.D. Rubrika: Legislativa

Jak jsme popsali minule, kvůli restriktivním opatřením dnes školy stojí před řadou otázek a problémů, které dříve nemusely řešit. A jelikož víme, že protiepidemická opatření budou v různých formách pokračovat i v roce 2021, jistě bude zajímavé zaměřit se především na to, které problémy vyvstávají zejména během online výuky, respektive během vzdělávání distančním způsobem. Tuto formu vzdělávání totiž zákonodárce nařídil i v novém roce většině českých žáků. Navíc je velkou neznámou, jak dlouho ještě budeme těmto restrikcím čelit.