Vzájemná otevřenost, komunikace a důvěra je základ

Základními stavebními kameny pro práci s dětmi se specifickými vzdělávacími potřebami pro mne jsou jasný a čitelný postoj ředitele školy k této problematice a přijetí společné vize a strategie školy pedagogickým sborem. Osnovu systému pro identifikaci specifických vzdělávacích potřeb dětí a následnou práci s nimi v naší škole představují: důsledná informovanost rodičů a oboustranná komunikace, pedagogická diagnostika, plán pedagogické podpory a individuální vzdělávací plán, spolupráce se školskými poradenskými zařízeními a odborníky, systematická spolupráce a vzájemná komunikace pedagogických pracovníků školy.