Vyhlášení třetí vlny šablon pro mateřské a základní školy je tady!

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy opět z fondů EU podpoří mateřské a základní školy v celé republice. Ve vyhlášené výzvě Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání Šablony III je připravena částka 3 mld. Kč.

Vyhlášení třetí vlny šablon pro mateřské a základní školy je tady!
Mgr.
Lucie
Karešová
tajemnice Odboru administrace zjednodušených projektů, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Šablony III navazují na předchozí šablony z roku 2018 (Šablony II) a z roku 2016 (Šablony I). Kontinuálně je zachována většina podmínek z předchozí výzvy Šablony II, avšak blížící se konec operačního programu a s ním i časové a finanční limity se promítají i do šablon.
Mateřské a základní školy mohou předkládat své žádosti do vyčerpání alokace, nejpozději však do 29. června 2021 do 14:00 hodin.
Začátek realizace projektu je možné nastavit od 1. srpna 2020 (vždy jako první kalendářní den měsíce), a to nejdříve po konci realizace projektu v II. vlně šablon, pokud takov