Věděli jste o tom, že vaše škola může vydávat výuční listy nebo maturitní vysvědčení i někomu jinému než žákům vaší školy?

Datum: Autor/autoři: Dana Mikšíková Rubrika: Vzdělávání

Chceme vám představit trochu jiný způsob, jímž mohou občané ČR získat maturitu nebo výuční list. Platná legislativa ČR totiž umožňuje složení závěrečné nebo maturitní zkoušky, případně absolutoria v konzervatoři, bez toho, aby byl uchazeč o zkoušku žákem jakékoli střední školy. V tomto článku se dozvíte o možnosti oficiálního uznání znalostí uchazečů o stupeň vzdělání bez ohledu na to, kde a jak k nim přišli. Zákony umožňují, aby zájemci na základě získání tzv. „úplné profesní kvalifikace“, což je způsobilost vykonávat konkrétní pracovní činnosti v určitém povolání, požádali školu, která daný obor vyučuje, o vykonání závěrečné nebo dokonce maturitní zkoušky ve vaší škole.