Učitel na prvním místě. Systémový přístup jako pomocník s přetížením

Datum: Autor/autoři: Tomáš Hruda Rubrika: Vzdělávání

Čím komplexnější záležitost řešíme, tím větší přínos má systémový přístup a tím větší roli hraje úroveň kompetence. Těžko si představit kromě vzdělávání jinou oblast, do které by vstupovalo více faktorů a okolností a která by přitom měla tak zásadní vliv. Co tedy může přinést koncept Rosteme (souhrnný popis principů naleznete v Řízení školy 6/21), pokud se chceme s přetížením učitelů skutečně vypořádat?