Tvořivé činnosti v MŠ: Víc než jen lepidlo a papír?

Datum: Autor/autoři: Carolina Sidon Rubrika: Klima školy

Lepidlo a papír bývá standardním výtvarným vybavením v mateřské škole. Další „netradiční“ materiály, které by obohatily nabídku pro tvořivé činnosti, už nejsou tak obvyklé a míra používání lepidla a papíru je veliká. Jak můžeme nabídku rozšířit a podpořit u dětí rozvoj kreativního myšlení? Co se stane, když dětem lepidlo „vezmeme“, a proč je důležité, aby zkoušely i „neověřené postupy“?