Syndrom vyhoření ve škole: Může pomoct kolegiální sdílení?

Datum: Autor/autoři: Anna Vozková Rubrika: Klima školy

Syndrom vyhoření začíná být v českém školství téma, které získává více pozornosti, stejně jako péče o psychickou pohodu vyučujících. K učitelskému povolání patří určitá míra stresu, tak jako i k jiným zaměstnáním. Problémem se však začíná stres stávat ve chvíli, kdy už začne vyučujícím tzv. přerůstat přes hlavu, což se bohužel v dnešní zrychlené a náročné době nezřídka děje. V následujícím článku bych vás proto ráda upozornila na výsledky dvou rozsáhlých výzkumů probíhajících v českém školství, které nám mohou pomoci porozumět tomu, proč je důležité podporovat mezi učiteli kolegialitu a jak tím můžeme pomoci nejen jednotlivým vyučujícím, ale ve výsledku celé škole.