Svoboda vs. předurčení v Centru DOX

Datum: Autor/autoři: Mgr. Klára Domlátilová Rubrika: Představujeme

Centrum současného umění DOX dlouhodobě vystavuje témata, která daleko přesahují oblast umění ve prospěch společenských témat a oborů - politiky, historie a vědy. Důraz výstavního a přirozeně i vzdělávacího programu je kladen na rozvoj kritického myšlení. Tyto a další sociální a osobnostní kompetence pomáhá DOX rozvíjet už u žáků základních a středních škol - vzdělávací programy a metody fungují jako situace pro takto směřované učení se.