Soukromé školy

Datum: Autor/autoři: PhDr. Václav Mertin Rubrika: Zamyšlení nad

Soukromé základní školy představují dnes již neopominutelný segment českého základního školství. Sice stále ještě mají punc určité výjimečnosti, alternativnosti a ani jejich počty nejsou nijak vysoké, rozhodně však už nevzbuzují takový mediální zájem, jako tomu bylo před čtvrtstoletím. Je však otázka, jestli dnes nezůstávají ke škodě samotného školství a vhodného vzdělávání dětí stranou pozornosti i odborné veřejnosti.