Součinnost školy, orgánů činných v péči o dítě a orgánů činných v trestním řízení

Datum: Autor/autoři: Mgr. Marika Kropíková Rubrika: Legislativa

Někdy se ve škole vyskytne Policie České republiky nebo OSPOD. Děje se tak ve dvou případech. V prvním případě přišli policisté, OSPOD za konkrétním žákem prošetřit podezření na spáchání trestného činu nebo si příslušné instituce přišly pro podání vysvětlení. Ve druhém případě je zavolala sama škola, protože se stal na její půdě trestný čin nebo dochází k porušení práv dítěte. Co má hlásit škola policii, co má hlásit OSPOD? Jaké jsou v této situaci kompetence pedagogů?