Školní vzdělávací program

Datum: Autor/autoři: PaedDr. Jan Mikáč Rubrika: Poradna

Od 1. 9. 2011 máme na škole zřízeny nově 2 třídy pro žáky s lehkým mentálním postižením. Do našeho ŠVP jsme vložili přílohu, která obsahuje vzdělávací obsah jednotlivých vzdělávacích oborů právě pro tyto žáky a tedy pro jiný vzdělávací program. V běžných třídách uvádíme oficiálně název takto: Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání Zdravá škola - škola pro všechny, od 1. 9. 2009. Jaký název ŠVP máme uvádět pro tyto žáky? Logicky vyplývá: ŠVP ZV Zdravá škola – škola pro všechny, od 1. 9. 2011 (byla provedena nově úprava, tedy uvádíme i nové datum). Jak ale bude z názvu ŠVP patrné, že se jedná o jiný vzdělávací program? Lze uvádět, že se jedná o přílohu pro žáky s LMP?