Školní jídelna jako součást mateřské školy - ano, nebo ne?

Datum: Autor/autoři: Mgr. Miroslava Strakatá Rubrika: Klima školní jídelny

Příspěvek nabízí pohled na různá organizační uspořádání školní jídelny. Již z názvu vyplývá, že školní jídelna je zařízení, jež slouží k účelům vaření a podávání jídla pro školy, tedy i školy mateřské. Dětem by měla být zajištěna kvalitní strava, avšak se stravováním souvisí rovněž kultura stravování a stravovací návyky, které si právě děti v předškolním věku nejintenzivněji a zcela přirozeně osvojují. Jak můžeme přispět ke kvalitní spolupráci ŠJ a MŠ a zajistit tak dětem zmíněné atributy, nabízí následující příspěvek.