Školní čtenářské kluby - vytváříme společenství nad knihou

Datum: Autor/autoři: Mgr. Irena Poláková Rubrika: Představujeme

Školní čtenářské kluby - pravidelný odpolední kroužek zaměřený na rozvoj čtenářské gramotnosti žáků základních škol - jsou realizovány na několika desítkách škol v České republice. Základ jejich fungování tvoří tzv. tři pilíře, jednoduché principy, jejichž dodržování pomáhá probudit v dětech lásku ke knihám. Patří mezi ně volný přístup ke knihám, dále možnost s někým své čtenářské zážitky sdílet a nakonec (a zároveň zaprvé) čas na samostatné tiché čtení, který tvoří základ klubové práce. Hovory o domácí četbě jsme si představili v jednom z předchozích čísel Řízení školy, nyní navazujeme dílnou čtení.