S pomocí hry je každý úkol snazší aneb Gamifikujte, co se dá!

Slovo gamifikace člověk zaslechne převážně v korporátním prostředí velkých firem, a když si jej chcete vyhledat na internetu, odkazy vás obvykle do firemního prostředí zavedou. Nás ale myšlenka gamifikace natolik uchvátila, že jsme se rozhodli přidat se ke školám, které ji integrovaly do školního prostředí a upravily pro potřeby výuky, v našem případě prozatím ve výuce jazyků. Co si tedy máte pod tímto pojmem představit?

S pomocí hry je každý úkol snazší aneb Gamifikujte, co se dá!
Mgr.
Juan Rafael
Acedo Amigo
GMVV
Mgr.
Jana
Stoklasová
GMVV
Gamifikace ve výuce je uplatňování herního myšlení a herních principů v neherním prostředí. Ve výuce jazyků se gamifikace snaží ovlivnit výukový proces tak, aby se všechny aspekty výuky ve třídě staly herním prostředím. Jinými slovy, gamifikace transformuje prostředí, v němž se učíme, na prostředí, které samotné má na učení vliv.
Abychom toho docílili, musíme začít výběrem žánru (tj. střed