Rodiče a digitální svět jejich dětí

V současné době je více zdůrazňován rozvoj žáků v oblasti digitálních technologií. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo upravený Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání. Cílem revize bylo modernizovat obsah vzdělávání v digitální oblasti tak, aby odpovídal dynamice a potřebám 21. století. V upraveném RVP ZV se zavádí vzdělávací oblast Informatika.

Rodiče a digitální svět jejich dětí
PhDr.
Kamila
Balharová
speciální pedagog, Centrum rozvoje dětí
Mezi klíčové kompetence tak patří i kompetence digitální. Vybírám jen některé cíle, kterých by měl žák na konci základního vzdělávání dosáhnout:
*
ovládá běžně používaná digitální zařízení, aplikacea služby; využívá je při učení i při zapojení do života školya do společnosti; samostatně rozhoduje, které technologie pro jakou činnost či řešený problém použít;
*