Roboti nejsou jen do hodiny informatiky

Datum: Autor/autoři: Hana Šandová Rubrika: Představujeme

Výuka robotiky na všeobecně vzdělávací střední škole není hlavním cílem výuky, ale jedním z prostředků, který do výuky přirozeně přináší modelové problémy z reálného světa. Nerozvíjí pouze mechanické, konstrukční, algoritmické nebo informatického myšlení, jak by se na první pohled zdálo, ale také celou řadu dalších kompetencí důležitých v 21. století. Nevíme, na jaká konkrétní povolání naše studenty připravujeme, ale víme, že určitě budou muset umět komunikovat a spolupracovat s různými lidmi, ale i roboty, reagovat na rychlé změny a umět se zodpovědně rozhodovat.