Revize ICT: Jak náročná je příprava a kdo vám pomůže

Vydáno: 10 minut čtení

První pololetí s výukou podle ŠVP upraveného v souladu s revizemi ICT pro ZV má za sebou už téměř 600 základních škol. Jak náročná byla příprava a jak pomůže podpora Národního pedagogického institutu České republiky?

Revize ICT: Jak náročná je příprava a kdo vám pomůže
PhDr.
Daniela
Kramulová
Revize ICT ZV, Národní pedagogický institut ČR
V sérii článků vám představíme systém podpory, kterou připravil Národní pedagogický institut ČR pro všechny školy, které se o ni přihlásí. Připomeňme, že úpravy školních vzdělávacích programů podle revidovaného RVP ZV v digitální oblasti, zařazení nového předmětu Informatika a rozvíjení digitálních kompetencí žáků napříč předměty musí všechny základní školy zvládnout do září 2023 pro výuku na 1. stupni, resp. do září 2024 pro výuku na druhém stupni. A letos v září startuje druhá vlna škol, jež se k těmto úpravám dobrovolně přihlásily v dřívějším termínu. Podívejte se s námi, jak hodnotí ředitelé první vlny náročnost příprav a jaké oblasti doporučují nepodcenit.
Oznámkujte náročnost příprav
Školy, které jako