Reporty z dat ČŠI jako další nástroj podpory škol

Česká školní inspekce v rámci metodické podpory škol směřující ke zvyšování kvality vzdělávání a s důrazem na podporu propojování externího hodnocení s vlastním hodnocením školy nově nabízí mateřským, základním a středním školám k využití tiskové sestavy - reporty, které poskytují detailnější, přehledné informace o vybraných aspektech vzdělávání v dané škole a také souhrnné informace pro porovnání se situací ostatních škol stejného druhu v rámci daného kraje i celé České republiky. Od poloviny května 2017 tak mají mateřské, základní a střední školy v informačním systému České školní inspekce InspIS DATA k dispozici sadu čtyř specifických reportů.

Reporty z dat ČŠI jako další nástroj podpory škol
PhDr.
Ondřej
Andrys,
MAE,
náměstek ústředního školního inspektora
Report zaměřený na
kriteriální hodnocení školy
poskytuje informace o výsledcích hodnocení školy v jednotlivých kritériích hodnocení podmínek, průběhu a výsledků vzdělávání vycházejících z modelu tzv. kvalitní školy a také srovnání se souhrnným hodnocením škol stejného druhu v rámci příslušného kraje i celé ČR. Druhý report poskytuje informace o tom, zda a do jaké míry umožňují
materiální a prostorové podmínky
naplňovat cíle vzdělávání stanovené ve školním vzdělávacím programu dané školy, a nabízí také srovnání se situací škol stejného druhu v rámci příslušného kraje i celé ČR. Třetí report poskytuje informace o
porušení vybraných právních předpisů
ve vymezených oblastech ze strany školy a také srovnání četností porušení daných předpisů ve školách stejného druhu v rámci příslušného kraje i celé ČR. Čtvrtý report poskytuje informace o
rozložení výsledků žáků v jednotlivých testováních
prováděných Českou školní inspekcí, kterých se škola účastnila, a také srovnání se souhrnnými výsledky testovaných žáků ostatních škol příslušného kraje i celé ČR.
Součástí reportů
jsou kromě vysvětlení jejich struktury také podrobné
o tom,
jak