Průvodce po sociálních sítích od Zvol si info: Jak fungují a na co dát pozor?

Datum: Autor/autoři: Marijana Šutová Rubrika: Téma - mediální vzdělávání

Sociální sítě se již staly běžnou součástí našich životů a zejména pro současné žáky a studenty představují přirozené prostředí, ve kterém se každodenně pohybují. Navazují na nich přátelství, hledají inspiraci, vzdělávají se na nich, prezentují sami sebe a především se na nich baví. Sítě jsou ale zároveň prostorem, který se velmi rychle mění, a kromě zábavy v něm lze narazit i na množství rizik. Jak lépe pochopit svět sociálních sítí z pohledu pedagoga? Nová příručka od spolku Zvol si info přehledně vysvětluje principy nejpoužívanějších sociálních sítí a rozebírá i jejich temné stránky.