Proč potřebujeme střední článek a co má umět?

Datum: Autor/autoři: Vladimír Srb Rubrika: Téma - střední článek

O středním článku se diskutuje v souvislosti se státní vzdělávací Strategií 2030+. Jde
o jedno z hlavních systémových opatření, které má pomáhat zlepšovat kvalitu učení dětí
a začíná se již pilotně ověřovat v prvních dvou okresech ČR. Smyslem tohoto textu je přispět k diskusi o tom, proč střední článek potřebujeme a co má umět. Autor vychází ze zkušeností členů pracovní skupiny Střední článek v projektu Partnerství pro vzdělávání 2030+.