Přirozený pohyb dnešním dětem nestačí. Ale ony to nevědí

Datum: Autor/autoři: Petra Nyklová , Pavel Nykl Rubrika: Představujeme

Děti to pochopitelně nevnímají, že mají málo pohybu, a tak bez výčitek tráví se svými „hračkami“ se svítícím displejem hromady času. Běžně setrvávají desítky minut, mnohdy i hodiny ve strnulé poloze a jedinou pohybující se částí jejich drobných těl jsou palce. Doby, kdy děti v běhu od dveří do bytu směrem do svých pokojíků volali: „Mami, můžu ven?“ a kňouraly, když musely zůstat doma a musely se učit, jsou bohužel dávno pryč. Dnes kňourají, když je rušíme při hraní na mobilech, tabletech a počítačích a taháme je ven.