Přípravná třída jako významný pomocník pro plynulý přechod dětí z mateřské školy do základní školy

Datum: Autor/autoři: Lucie Pavelková Rubrika: Inovace a inspirace ze škol

Přípravné třídy nejsou v systému českého školství žádnou novinkou, avšak velice často o jejich existenci veřejnost neví. Pokud o přípravné třídě někdy někdo slyšel, často nemá představu, co to vlastně přípravná třída je a k čemu slouží. Považuji tedy za užitečné nastínit to, v čem je přípravná třída pro děti i jejich rodiče přínosem. S předškolními dětmi pracuji deset let, z toho šest let v mateřské škole a čtyři roky v přípravné třídě základní školy. Domnívám se tedy, že mohu objektivně posoudit přínos přípravné třídy pro děti, které se zde vzdělávají.