Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

30denní zkušební přístup ZDARMA

Registrace

Online časopis

Přímá vyučovací povinnost

Datum: Autor/autoři: PhDr. Mgr. Monika Puškinová, Ph.D. Rubrika: Poradna

Prosím o radu ke správné výši přímé vyučovací povinnosti ředitele a jeho zástupce. Jsem nově ředitelkou
v příspěvkové organizaci, jejíž součástí je základní škola, základní umělecká škola, mateřská škola, školní družina, školní klub, školní jídelna. Nevím, jestli dobře chápu výklad školského zákona – § 2 (4)
U právnické osoby, která vykonává činnost více druhů škol, se stanoví týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti ředitele školy a jeho zástupce podle vykonávané činnosti školy, u které je v příloze k tomuto nařízení stanovena přímá pedagogická činnost nejnižší.
Znamená to, že se úvazek ředitele a zástupce bude v našem případě počítat jen podle počtu tříd základní školy...? Je pro mě trochu matoucí ustanovení
§ 4 odst. 1 nařízení vlády ...napočítat všechny
„třídy, studijní skupiny, oddělení, kurzy, výchovné skupiny a speciálně pedagogické centrum“,
podle písm. a). Předchozí pan ředitel s paní zástupkyní si do přímé činnosti započítávali třídy ZŠ a k tomu ještě oddělení ŠD, takže učili nižší počet hodin, než mi vychází „z tabulky“ ve školském zákoně. Můžete mi prosím poradit, jak mám při určení přímé ped. činnosti správně postupovat?
Pro zobrazení článku z archivu časopisu je třeba se přihlásit (vpravo nahoře) nebo si zakoupit další licenci.

Vážený uživateli Řízení školy online,
rádi bychom Vám tento obsah zobrazili. Prosíme, přihlaste se.
Pokud jste již přihlášen, je nutné si zakoupit ještě další licenci. Naši nabídku v přehledné tabulce naleznete zde.

V případě jakýchkoliv dotazů, prosíme, neváhejte kontaktovat naše kolegy na hotline: 246 040 111.
Děkujeme.



Diskuse - Počet příspěvků: 0

Rubriky