Přeshraniční soutěž pro žáky 2015/2016: "Společně v Evropě"

Soutěž „Společně v Evropě“ symbolicky představuje jeden ze stavebních kamenů budování mostů spolupráce mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo. Je důležité vzbudit v mladých lidech zájem o své sousedy a hledat možnosti, jak se společně bavit a komunikovat. Právě motivovat a propojit žáky z Česka a Bádenska-Württemberska je cílem soutěže žáků. Hlavní cenou je týdenní pobyt v Bádensku-Württembersku.

Přeshraniční soutěž pro žáky 2015/2016: „Společně v Evropě“
David
Procházka,
koordinátor soutěže, Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem
Kdo se může zúčastnit
Soutěž je určena pro žákyně a žáky od šesté třídy všech všeobecně vzdělávacích a odborných škol z celého Česka. Žáci mohou soutěžit ve třech kategoriích a třech věkových skupinách. Zúčastnit se mohou jednotlivci i celé třídy.
Soutěž má tři věkové kategorie:
žáci 6. až 9. tříd základních škol a primy až kvarty gymnázií
žáci kvinty až sexty gymnázií a 1. a 2. ročníku středních škol
žáci septimy až oktávy gymnázií a 3. a 4. ročníku středních škol
Soutěžní kategorie
-
PSÁT & TVOŘIT - žáci soutěží jednotlivě nebo ve skupinkách po třech. Texty píší v českém jazyce.
-
UMĚLECKÁ TVORBA - soutěží jednotlivci.
-
HLEDAT & NAJÍT - soutěží jednotlivci nebo celá třída online na www.sousede-na-zapade.eu
Podmínky soutěže
Poslední termín pro odevzdání prací je 31. ledna 2016. Správné řešení kvízu bude zveřejněno na stránkách soutěže www.sousede-na-zapade.eu a také na stránkách Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže na www.tandem-org.cz od 1. února 2016. Ocenění budou o své výhře zpraveni do poloviny května 2016.
Realizací soutěže bylo Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pověřeno Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem. Pokyny k účasti v soutěži jsou na webové stránce u jednotlivých kategorií. Pro více informací si můžete napsat na soutez@tandem-org.cz.
Ceny
Hlavní cenou v kategoriích PSÁT & TVOŘIT a UMĚLECKÁ TVORBA je týdenní pobyt v Bádensku-Württembersku. V kategorii HLEDAT & NAJÍT vítězové obdrží poukázky na nákup knih nebo her, případně finanční podporu na zorganizování akce, kdy si celá třída bude moci vybrat, jak výherní kupon využije.
Tandem
Koordinační centra poskytují poradenské služby a podporují státní a nestátní instituce a organizace obou zemí při uskutečňování a zintenzivňování česko-německých výměn mládeže a mezinárodní spolupráce v oblasti práce s mládeží. Jsme celostátními odbornými pracovišti České republiky a Spolkové republiky Německo. Cílem naší činnosti je setkávání mladých lidí, více na www.tandem-org.eu.