Představte si zítřek a popište, co vidíte

Datum: Autor/autoři: PhDr. Jan Voda, Ph.D. Rubrika: Manažerské dovednosti

Nový rok je symbolický mezník – čas předsevzetí, výhledů do budoucna, plánů a vizí. Vize je základním předpokladem pro vedení lidí. Pokud nemáte jako leader jasnou a přesvědčivou představu o tom, kde chcete být za pět let, nemáte nic, čím byste mohli inspirovat lidi, aby vás následovali. Když se nebudete soustředit na budoucnost, nakonec zmaříte potenciál svého týmu a zbytečně promarníte lidské zdroje. Ještě není pozdě stát se leaderem poháněným vizí, ani tehdy pokud ji vaše organizace nikdy předtím neměla. Ačkoli vizi netvoříte každý den, musíte ji dennodenně žít. Prosazujte svou novou a přesvědčivou vizi a uspějte. Následující text vám nabídne několik inspirací.