Předpokládané počty pedagogických pracovníků v novém školním roce

Datum: Autor/autoři: Ing. Václav Jelen Rubrika: Informace MŠMT

V souvislosti s novým způsobem financování, který přináší veřejným mateřským, základním a středním školám, konzervatořím a školním družinám (dále souhrnně jen „školy“) poměrně vysokou míru předvídatelnosti a jistoty v oblasti jejich vlastního rozpočtu, vyvstala i na centrální úrovni potřeba ke stanovení přesnějších, konkrétními čísly podpořených nároků na státní rozpočet. Tyto nároky již neovlivňuje jen demografická struktura obyvatelstva, z níž je možné dovozovat přechod dětí mezi jednotlivými stupni vzdělávací soustavy, ale rovněž věková struktura pedagogického sboru a především pak záměry a očekávání jednotlivých škol pro nový školní rok.