Právní předpisy významné pro práci škol a školských zařízení - Změny za období leden 2011

Právní předpisy významné pro práci škol a školských zařízení
PaedDr.
Mikáč
poradenské služby ve školství
Sbírka zákonů

Vyhláška č. 436/2010 Sb., kterou se mění vyhláška č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních
Částka: 151/2010 Sb.
Datum účinnosti: 1. ledna 2011 a 1. září 2011
V domově mládeže mohou být ubytováni i žáci druhého stupně základní školy. Termín pro podání přihlášky do domova se zveřejní rovněž způsobem umožňujícím dálkový přístup. Přípravný stupeň základní školy speciální již není školské účelové zařízení.

Vyhláška č. 422/2010 Sb., kterou se mění vyhláška č. 194/2009 Sb., o stanovení podrobností užívání a provozování informačního systému datových schránek
Částka: 146/2010 Sb.
Datum účinnosti: 1. ledna 2011
Doplňují se přípustné formáty zpráv dodávaných do datových stránek.
Doporučení pro práci škol:
Provést upgrade Vašich Microsoft Office (Word, Excel…). Pokud používáte stále ještě některou ze starších verzí Wordu, Excelu či PowerPointu, nepodaří se Vám s jejich pomocí otevřít soubory vytvoření v novější verzi. Například ve Wordu otevřete jen soubory s příponou *.doc, ale již neotevřete soubory s příponou *.docx.

Zákon č. 410/2010 Sb., kterým se mění zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví
Částka: 145/2010 Sb.
Datum účinnosti: 1. ledna 2011
Připomínáme, že k 1. 1. 2011 nabyly účinnosti změny provedené několika zákony, například:
Mění se výše porodného a bude nadále poskytováno v závislosti na výši příjmu. Sociální příplatek se ruší, kromě výjimky – zdravotně postiženým osobám se bude proplácet i nadále, takže ředitelé škol se s žádostí o prominutí úplaty budou setkávat i nadále. Zaměstnavatelé budou zaměstnancům při pracovní neschopnosti hradit náhradu platu po dobu tří týdnů místo dosavadních dvou.

Informace MŠMT
Zdroj: www.msmt.cz

Upozornění pro soukromé a církevní školy k vyúčtování dotace 2010.

Nové organizační řády Chemické olympiády, Biologické olympiády a Soutěže v cizích jazycích

Republikové normativy škol a školských zařízení zřizovaných územními samosprávnými celky na rok 2011.

Rozvojový program Financování asistentů pedagoga pro děti, žáky a studenty se zdravotním postižením v soukromých a církevních školách na rok 2011.

Principy normativního rozpisu rozpočtu přímých výdajů regionálního školství na rok 2011 na úrovni ministerstvo – kraje.