Právní předpisy významné pro práci škol a školských zařízení - Změny za období duben 2012

Právní předpisy významné pro práci škol a školských zařízení
PaedDr.
Mikáč
poradenské služby ve školství
Sbírka zákonů

Vyhláška č. 110/2012 Sb., kterou se mění vyhláška č. 208/2007 Sb., o podrobnostech stanovených k provedení zákona o uznávání výsledků dalšího vzdělávání
Částka: 42/2012 Sb.
Datum účinnosti: 1. dubna 2012
Nově stanovuje náležitosti záznamu o průběhu a výsledku zkoušky a vzhled formulářů.

Vyhláška č. 111/2012 Sb., kterou se mění vyhláška č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku
Částka: 43/2012 Sb.
Datum účinnosti: 5. dubna 2012
Pouze
úprava formulace o předávání vysvědčení:
v závěrečném ročníku středního vzdělávání se předává žákům vysvědčení v posledním vyučovacím dnu posledního týdne před zahájením společné části maturitní zkoušky nebo před zahájením ústních zkoušek závěrečné zkoušky; obdobně se předává vysvědčení žákům v konzervatoři před konáním společné části maturitní zkoušky a před konáním ústních zkoušek absolutoria.

Nařízení vlády č. 93/2012 Sb., kterým se mění nařízení vlády č. 361/2007 Sb., kterým se stanoví podmínky ochrany zdraví při práci, ve znění nařízení vlády č. 68/2010 Sb.
Částka: 37/2012 Sb.
Datum účinnosti: 1. dubna 2012
Nově stanovuje rizikové faktory zátěže zaměstnanců teplem, chladem. Stanovuje minimální opatření k ochraně zaměstnanců na pracovišti.
Doporučení
Požádat firmu, která pro vás zajišťuje oblast BOZP, o vyjádření, zda vám nevznikají nové povinnosti s ohledem na vaše specifické podmínky.

Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník
Částka: 33/2012 Sb.
Datum účinnosti: 1. ledna 2014

INFORMACE MŠMT
Zdroj: www.msmt.cz
Studenti si mohou na webu
www.novamaturita.cz
vyzkoušet
ilustrační zadání maturitních testů a písemek, testy z češtiny, matematiky a pěti cizích jazyků, v lehčí i těžší verzi. MŠMT stanovuje
kritéria hodnocení zkoušek a dílčích zkoušek společné části maturitní zkoušky a kritéria celkového hodnocení maturitní zkoušky
pro maturitní zkoušku ve školním roce 2011/2012.
Ministerstvo vyhlašuje
dotační program na podporu soutěží a přehlídek v zájmovém vzdělávání pro školní rok 2012/2013.
Žádost o dotaci podávají přímo školy a školská zařízení. Projekty pro účast v mezinárodních soutěžích a pro pořádání mezinárodních soutěží musí být předloženy do 1. října 2012.
Příkazem ministra se
k 1. 9. 2012 mění RVP pro předškolní vzdělávání, vkládají se do něj
Konkretizované očekávané výstupy
jako příloha. Nabízejí pedagogům MŠ konkrétní podobu očekávaných výstupů, která jim pomůže v orientaci toho, co má dítě na konci předškolního vzdělávání vědět a znát, či jaké má mít dovednosti a postoje. Jsou rovněž určeny pedagogům v přípravných třídách ZŠ.
Pro pedagogy prvních tříd ZŠ
jsou materiálem, který nabízí přehled výstupů, které zpravidla mají děti při nástupu do základní školy mít.