Pravidla komunikačních toků při komunikaci s rodiči

Datum: Autor/autoři: Mgr. Zuzana Svobodová Rubrika: Klima školy

Řada z nás ve škole jistě zažila situaci, kdy se rodič zeptal na práci kolegy nebo chtěl vědět, proč to v jiném předmětu probíhá tak či onak. Případně občas řešíme stížnosti na způsob výuky ostatních učitelů, rodiče po nás chtějí vysvětlení a někdy i to, abychom zařídili změnu. Zažila jsem i dotaz na zcela konkrétní detail z výuky – například proč při výuce němčiny v jedné skupině nemají žáci sešit na slovíčka. Skutečně jsem to netušila a dlouho jsem ani nevěděla, jak správně odpovědět, aby se z tohoto drobného dotazu nevyvinul složitý a dlouhodobý konflikt. Jednoduchou možností, jak se s podobnými situacemi vypořádat, je nastavení pravidel komunikačních toků při komunikaci s rodiči.